tworzenie stron www opcode.pl

Aplikacje internetowe dla biznesu

Nowe strony internetowe - UM Zawiercie i Katedra Chemii Nieorganicznej AGH Kraków

2012-12-30

Z przyjemnością informujemy, iż w ostatnim czasie wykonaliśmy strony internetowe dla Urzędu Miasta w Zawierciu oraz dla Katedry Chemii Nieorganicznej Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

Strona internetowa biura prasowego kampanii "Zawiercie: tu się rozkręca biznes", powstała na potrzeby promocji utworzonej w Zawierciu Strefy Aktywności Gospodarczej (SAG), w której przeznaczono na inwestycję ponad 200 ha terenów. Inwestorzy SAG mogą korzystać z ulg podatkowych, a elastyczne podejście miasta do inwestorów umożliwia obniżenie początkowych kosztów inwestycyjnych poprzez możliwość nabycia wieczystego użytkowania działki (zamiast jej wykupu). Kampania trwała w sierpniu i październiku 2012r. Adres strony biura prasowego: http://biuro-prasowe.buzness.zawiercie.eu

Wykonaliśmy również nową wersję strony internetowej Katedry Chemii Nieorganicznej AGH w Krakowie. Na stronie można znaleźć m. in. informacje dotyczące tematyki badawczej prowadzonej przez Katedrę, listę przedmiotów, dane o pracownikach Katedry oraz aktualne wydarzenia. Strona została wykonana w dwóch wersjach językowych - polskiej i angielskiej. Projekt graficzny strony został dostarczony przez Klienta. Adres strony internetowej Katedry: http://galaxy.uci.agh.edu.pl/~zcn/

Mele a2000 - pierwsze wrażenia

2012-09-09

Ostatnio nastąpił wysyp mini-komputerów. Po Raspberry PI przyszła kolej na chińskie urządzenie mele a2000.
Urządzenie o tyle ciekawe, że posiada wejście SATA, wifi i sporą ilość (jak na minikomputer) wyjść.

Urządzenie ma preinstalowanego androida w wersji 2.3.

Specyfikacja urządzenia:

Wzestawie jest również pilot na dwie bateria AAA.

Wg producenta urządzenie obsługuje karty SD do 32GB, dyski SATA do 1 TB i pamięć flash do 16GB.

Poniżej kilka zdjęć:

Mele a2000 pudełko

Mele a2000 pudełko po rozpakowaniu

Mele a2000 porty

Mele a2000 uruchomienie

Mele a2000 opcode.pl

Na początku sierpnia na stronie producenta (firmy Mele) pojawiła się wersja androida 4.0.4 dedykowana na to urządzenie.

Obraz można pobrać:

Aktualizacja wymaga trochę gimnastyki. Program PhoenixCard w wersji 3.0.3 ma jakiś błąd, który uniemożliwa poprawne nagranie obrazu na karcie SD pod Windowsem 7. Działa natomiast bez problemu w Windowsie XP. Pod Windowsem 7 zalecane jest użycie PhoenixCard w wersji 3.0.6, która jest dostępna tutaj -> http://78.47.227.235/~mele/PhoenixCardV306.zip

Po uruchomieniu programu PhoenixCard na komputerach wyposażonych w czytnik obsługujący kilku rodzajów kart może pojawić się komunikat o wyborze dysku. W takim przypadku należy wyłączyć dysk w menedżerze urządzeń.

Krótki opis aktualizacji mele a2000 do wersji 4.0.4 systemu Android:

Po uruchomieniu - jak zmienić język?

Wrażenia?
Póki co urządzenie testujemy "zabawowo". Streaming działa płynnie (IPLA, TVN player), przeglądanie internetu jest ok, flash działa. Działa też całe google play.

Przygotowujemy się do wykorzysatania urządzanie w zastosowaniu POS TV i instalacji na tym jakiejś dystrybucji linuksa. O efektach postaramy się poinformować na blogu.

Koszt?
$90 z przesyłką prosto z Chin, od użytkownika Tom (sklep o nazwie "the Cubies hacker shop") w serwisie Aliexpress. Paczka doszła w 2 tygodnie od momentu zamówienia.

Nowe strony internetowe

2012-05-04

Z racji dużej ilości pracy (co cieszy!), wielu obowiązków, żon w ciąży (:) ) nieco zaniedbaliśmy bloga. Tym razem również będzie krótko - tylko pochwalimy się ostatnio wykonanymi stronami internetowymi:

Strony zostały wykonane w technologii PHP z wykorzystaniem baz danych MySQL. Strona JAMBOX posiada dodatkowy moduł automatycznej aktualizacji niektórych elementów treści, pobieranych z zewnętrznego źródła.

Pracowity ostatni kwartał 2011 - 9 realizacji: stron internetowych i portali

2012-02-11

Ostatni kwartał 2011 roku okazał się być niezwykle pracowity dla naszej firmy. W tym okresie wykonaliśmy 9 realizacji: stron internetowych oraz portali. Z tego powodu wpisy na blogu pojawiały się nieco rzadziej. Poniżej przedstawiamy krótki opis naszych realizacji z tego okresu.

Wszystkim naszym Szanownym Klientom dziękujemy za zaufanie. Mamy nadzieję, że efekty naszej pracy przyczynią się do polepszania Państwa pozycji rynkowej a wdrożone przez nas rozwiązania okażą się być użyteczne, wydajne i spełniające pokładane w nich nadzieje.

Strona internetowa biura rachunkowego CAVERO z Katowic

2011-08-31

Wykonaliśmy nową stronę internetową dla biura rachunkowego z Katowic - spółki Cavero. Założeniem nowej strony była przede wszystkim użyteczność, łątwość nawigacji oraz odpowiednio stonowana grafika.

Cavero Sp. z o.o. istnieje od 2006 roku. Jest firmą doradczą, specjalizującą się w obsłudze finansowo - księgowej firm, doradztwie gospodarczym oraz szkoleniach.

Wraz ze stroną wykonaliśmy system CMS. Strona jest dwujęzyczna - polska i angielska. Użyte technologie: język programowania php oraz baza danych MySql. Grafika została dostarczona przez Klienta.

Strona internetowa jest dostępna pod adresem www.cavero.pl

Strona internetowa firmy Lokofracht Sp. z o.o. - międzynarodowa spedycja

2011-08-10

Wykonaliśmy stronę internetową dla firmy Lokofracht Sp. z o.o. z Katowic, działającej w branży międzynarodowej spedycji. Firma specjalizuje się w transporcie drogowym, kolejowym oraz morskim, zarówno na rynku krajowym, jak i zagranicznym. Firma powstała w 2009 roku. Do kwietnia 2011 roku działała pod nazwą Spedica Sp. z o.o.

Jako, że firma działa na rynkach międzynarodowych, zostaly utworzone cztery wersje językowe treści.

Strona internetowa została wykonana z wykorzystaniem technologii php oraz bazy danych PostgreSQL. Do strony został dostarczony system CMS umożliwiający zarządzanie treścią w czterech językach (polskim, niemieckim, angielskim i rosyjskim).

Strona jest dostępna pod adresem www.lokofracht.pl

Strona czasopisma branży laboratoryjnej - LAB

2011-08-01

Wykonaliśmy stronę internetową dla czasopisma branży laboratoryjnej - LAB (laboratoria, aparatuja, badania). Jak piszą redaktorzy czasopisma "LAB to czasopismo poświęcone problemom pracy laboratoryjnej". Czasopismo istnieje na polskim rynku od 16 lat. Na łamach pisma poruszane są najważniejsze problemy mogące pojawić się w pracy kierownika, specjalisty i menadżera laboratorium.

Strona została wykonane wraz z przyjaznym systemem CMS zawierającym moduł zarządzania wyświetlaniem reklam w serwisie. Wszystkie treści z poprzedniej wersji strony internetowej zostały przeniesione do aktualnego serwisu (wraz z odpowiednimi linkami). Strona czasopisma znajduję się pod adresem www.lab.media.pl.

Portal internetowy dla osób poszukujących pracy

2011-07-29

Zaprojektowaliśmy portal internetowy dla osób szukujących pracy. Portal jest częścią projektu sfinansowanego ze środków Unii Europejskiej. Projekt realizowany jest przez Górnośląską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A. w Katowicach. Wraz z portalem utworzony został kreator CV pozwalający użytkownikom na łatwe utworzenie własnego CV oraz jego publikację w serwisie. Użytkownicy (przede wszystkim firmy) mają równiez możliwość dodawania własnych ofert pracy lub szkoleń. Korzystanie z portalu jest bezpłatne.

Uczestniczyliśmy w pracach nad portalem w każdym etapie jego tworzenia - projektowania funkcjonalnego, graficznego, merytorycznego oraz aktualnie - w przygotowaniu i przeprowadzaniu jego dalszego rozwoju.

Wykonaliśmy dedykowany system CMS pozwalający na łatwe zarządzanie treścią portalu. Portal został wykonany w technologii php oraz z wykorzystaniem relacyjnej bazy danych PostgreSQL. Adres portalu: www.jestpraca24.pl

Strona internetowa dla studia meblowego Interior - Design z Katowic

2011-07-18

Zaprojektowaliśmy stronę internetową dla nowego salonu meblowego Interior - Design z Katowic. Właściciel salonu związany jest z branżą meblową od ponad dziesięciu lat. W ofercie salonu znajdują się m. in. meble biurowe, meble łazienkowe, meble kuchenne, szeroki asortyment akcesoriów meblowych oraz szaf Indeco. Firma posiada wiele realizacji z całej Polski.

Strona została wykonana w technologii php, z wykorzystaniem nowoczesnego frameworka CodeIgniter. Projekt graficzny strony internetowej został dostarczony przez naszego Klienta. Strona jest dostępna pod adresem www.interior-design.pl

Strona internetowa projektu "Start dla aktywnych"

2011-07-01

Wykonaliśmy stronę internetową dla projektu dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej realizowanego przez firmę Megres Sp. z o.o. z Katowic. Społka Megrez powstała z inicjatywy Funduszu Górnośląskiego S.A., a jej celem jest realizacja innowacyjnych rozwiązań.

Projekt „Start dla aktywnych" jest realizowany w ramach Poddziałania 8.1.2 "Wsparcie procesów adaptacyjnych i modernizacyjnych w regionie" Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki w województwie śląskim. Planowany czas trwania projektu: 01.04.2011 - 28.02.2013.

W ramach projektu oferowane są działania obejmujące m.in.:

Strona internetowa projektu "Start dla aktywnych" powstała z wykorzystaniem technologii php i relacyjnych baz danych PostgreSQL. Projekt graficzny został wykonany przez doświadczonego grafika w efekcie wielokrotnych konsultacji z Klientem. Wraz ze stroną wykonany został dedykowany system CMS, umożliwiający łatwe zarządzanie treścią bez znajomości języków programowania. Strona projektu działa pod adresem start-aktywni.pl.

Nowe strony internetowe

2011-06-10

W porzednim miesiącu wykonaliśmy 3 nowe strony internetowe dla naszych klientów:

Strona Globalsystem została wykonana wraz z systemem CMS na podstawie dostarczonego przez klienta szablonu graficznego. System automatycznie tworzy mapę strony w formacie xml, dzięki czemu strona szybciej indeksuje się w wyszukiwarkach internetowych. Strona internetowa jest dostępna pod adresem www.globalsystem.info.

Wykonaliśmy stronę domu wypoczynkowego w Beskidach, oferującego możliwość wynajęcia w pełni wyposażonych apartamentów. Wraz ze stroną zaprojektowaliśmy logo domku. Domena internetowa domek-zawoja.pl jest obsługiwana przez nas, tak jak i serwer hostingowy, na którym zamieszczona jest strona. Adres, pod jakim znajduje się strona internetowa: www.domek-zawoja.pl.

Wykonaliśmy również nową wersję strony internetowej czasopisma "Energetyka", którego siedziba mieści się w Katowicach. Czasopismo "Energetyka" istnieje od 1947 roku a wydawane jest przez jedną z największych organizacji twórczych o charakterze naukowo-technicznym (Stowarzyszenie Elektryków Polskich) zrzeszającej inżynierów, techników elektryków wszystkich specjalności oraz osób, których działalność zawodowa lub pozazawodowa wiąże się z szeroko rozumianą elektryką. Prace związane z tą stroną obejmowały m. in. utworzenie nowego projektu graficznego strony, wykonanie systemu CMS, systemu wysyłki newslettera, RSS oraz dwóch wersji językowych - angielskiej i polskiej. Do nowej strony internetowej czasopisma przeniesione zostały wszystkie treści oraz 11 roczników archiwalnych czasopisma.

Nowy sklep internetowy Gattino.pl

2011-03-18

Wykonaliśmy nową wersję sklepu internetowego dla naszego klienta - firmy Gattino z Krakowa. Zlecenie obejmowało wykonanie nowego projektu graficznego sklepu, przeniesienie wszystkich danych z poprzedniego sklepu (wykorzystującego oprogramowanie osCommerce): informacji o klientach, zamówieniach, kategoriach produktów i produktów ze zdjęciami i opisami.

Sklep internetowy jest oparty na skrypcie Prestashop.

Strona internetowa biura rachunkowego Profesja z Mysłowic

2011-02-18

Wykonaliśmy stronę internetową biura rachunkowego Profesja z Mysłowic. Biuro oferuje usługi w zakresie prowadzenia rozliczeń podatkowych i księgowych wraz z doradztwem podatkowym oraz bankowym.

Strona została wykonana w technologii HTML bez wykorzystania systemu CMS.

Strona internetowa dla PJ Studio

2011-01-24

Wykonaliśmy stronę internetową dla nowopowstałego studia fotograficznego mieszczącego się w ścisłym centrum Katowic, na ul. Mariackiej. Studio dostępne jest do wykorzystania zarówno przez pasjonatów fotografii, jak i profesjonalnych fotografów wykonujących sesje komercyjne.

Strona internetowa została wykonana w technologii PHP oraz Java Script, z wykorzystaniem bazy danych MySql. Wraz ze stroną wykonaliśmy system CMS umożliwiający łatwe zarządzanie treścią oraz automatycznym tworzeniem galerii zdjęć.

Strona internetowa dla Gabinetu Rehabilitacji Dziecięcej

2010-12-01

Wykonaliśmy stronę internetową nowego gabinetu rehabilitacji dziecięcej "Iskierka". Gabinet mieści się w Katowicach i oferuje profesjonalne zastosowanie nowoczesnych metod terapeutycznych: NDT-Bobath, Kinesiotaping oraz Formthotics.

Strona (wraz z systemem CMS) została wykonana w technologii php z wykorzysteniam bazy danych MySql. Strona internetowa dostepna jest pod adresem http://rehabilitacja-iskierka.pl.

3 nowe strony internetowe

2010-10-19

W ostatnim miesiacu wykonaliśmy 3 strony internetowe - nową odsłonę strony firmowej Agencji Public Relations Prime PR z Katowic, stronę internetową Pani Bożeny Rojewskiej, Radnej Miasta Katowice i kandydatce do Rady Miasta Katowice 2010 oraz portal medyczny dotyczący migreny - Migrenicy.pl.

Dziękujemy za powierzone zaufanie i mamy nadzieję, że wykonane przez nas strony internetowe przysłużą się naszym Klientom do osiągnięcia zakładanych celów biznesowych, dobrych wyników w wyborach samorządowych oraz wielu wiernych czytelników portalu o migrenie.

Jak wybrać serwer hostingowy?

2010-08-25

Osiem wskazówek pomocnych przy wyborze serwera hostingowego:

1. Wybierz znanego hostingodawcę

Wybierz firmę, która posiada znaną markę. Pozwoli Ci to uniknąć firm-krzaków, które starają się przyciągnąć klientów poprzez znaczne zaniżanie cen. Jeśli oferta wygląda zbyt pięknie, żeby była prawdziwa, to prawdopodobnie jest nieprawdziwa.

2. Wyślij maila lub dwa do firmy hostingowej

Zobacz jak długo musisz czekać na odpowiedź. Może to być bardzo owocne. Jeśli Ty – jako potencjalny klient – musisz czekać na odpowiedź dwa lub trzy dni, to można podejrzewać, że podobnie (albo dłużej) będziesz czekał jako klient. Trzy dni bez rozwiązania problemu to całe wieki!

3. Wsparcie techniczne

Najlepiej gdyby było wsparcie telefoniczne 24 godziny na dobę. Lub chociaż wsparcie mailowe 24h z szybkim czasem reakcji. Duże firmy hostingowe pracują w trybie trzyzmianowym i oferują całodobowy telefon awaryjny. Warto o to zapytać w czasie rozpoznawania rynku.

4. Funkcjonalność serwera

Większość maniaków komputerowych uwielbia unixy. Serwery unixowe (lub częściej spotykane linuxowe) są na rynku długo, są stabilne i wydajne. Oferują też dodatkową funkcjonalność, jak możliwość połączenia przez SSH, utworzenia kilku baz danych MySQL i/lub PostgreSQL (to akurat systemy MS też oferują), możliwość samodzielnego zarządzania kontem, domenami, pocztą, bazami danych oraz ftp przez wygodny panel (np. cPanel) czy własny adres IP. Większość z tych funkcjonalności jest obecnie standardem (no, może oprócz SSH). Czasem trzeba poprosić o coś,  np. dodatkowy moduł do PHP lub rozszerzenie tsearch do baz danych Postgres. Przeważnie administratorzy uruchamiają dla nas nową funkcjonalność lub przynajmniej instruują co możemy zrobić we własnym zakresie, żeby ją uruchomić.

5. Okres testowy


Jeśli jest taka możliwość, skorzystaj z okresu testowego serwera. Zamieść na nim stronę zbliżoną funkcjonalnie do tej, którą chcesz tam uruchomić. Może to być jakiś gotowy CMS. Ważne, żeby korzystał z baz danych i bibliotek, które będziesz chciał wykorzystać u siebie. Dwa tygodnie to wystarczający okres na sprawdzenie czy wszystko działa tak, jak powinno. To jest też dobry okres na komunikację z działem pomocy technicznej. Sprawdź na co możesz liczyć z ich strony.

6. Lokalizacja serwera

Najlepiej, jeśli serwerownia będzie mieściła się w Polsce. Dzięki temu strona będzie otwierać się minimalnie szybciej (kilkanaście-kilkadziesiąt milisekund szybciej) niż gdyby serwer leżał za granicą (w Niemczech czy USA). Dodatkowo krótszy czas odpowiedzi serwera (tzw. pingi) sprzyja pozycjonowaniu strony (w niewielkim stopniu, ale zawsze). Serwer w Polsce daje też nadzieję na to, że firma hostingowa ma nad min pełną kontrolę (fizyczną również) i może szybciej zareagować na awarię. Jeśli mamy wybór lokalizacji serwera, zawsze lepiej wybrać lokalizację w Polsce.

7. Z polecenia znajomych

Webmasterzy zawsze pytają o firmy hostingowe na forach internetowych. Dobrze jest wyszukać kilka ostatnich wątków na temat interesującej nas firmy. Istnieją też w sieci rankingi firm. Wystarczy w Google wpisać „ranking hostingu” lub „ranking firm hostingowych”. Najlepiej jest unikać tych, które okupują ostatnie miejsca...

8. Myśl

Jeśli planujesz utworzyć poważną stronę, zamieść ją na poważnym serwerze. Aktualnie koszt hostingu jest dość niski, w porównaniu z kosztem sprzed kilku lat. Nie ma sensu oszczędzać na hostingu 50-100zł rocznie, kupując u nieznanej firmy. Bo to, co zaoszczędzisz jest niczym w porównaniu z tym co możesz stracić. Wyobraź sobie, że kupisz hosting za 20 zł rocznie. Jednak jeśli coś przestanie działać – możesz oczekiwać kontaktu technicznego za 20 zł rocznie... Czyli nie licz na wiele. Od hostingu za 150zł rocznie wzwyż mozesz oczekiwać dobrej obsługi i szybkiego rozwiązania problemów technicznych.

Nowa funkcjonalność serwisu internetowego zespołu LaMen z Krakowa

2010-08-02

Dla naszego dotychczasowego klienta - zespołu muzycznego LaMen z Krakowa, wykonaliśmy rozbudowę strony internetowej.

Rozbudowa polegała na poszerzeniu funkcjonalności systemu sprzedaży muzyki online. Fani otrzymali możliwość zakupu dowolnie wybranych utworów w formacie MP3 z natychmiastową obsługą płatności i ściąganiem utworów. Płatność może być realizowana przez systemy Dotpay lub Paypal.

Strona internetowa Lemar Szkolenia i Doradztwo Katowice

2010-07-06

Wykonaliśmy stroną internetową firmy Lemar Doradztwo i Szkolenia z Katowic. Firma specjalizuje się w pozyskiwaniu funduszy na rozwój działalności gospodarczej, wykonywaniu badań i analiz oraz organizacji szkoleń specjalistycznych.

Strona została wykonana w technologii PHP, z wykorzystaniem bazy danych MySQL, frameworka CodeIgniter i autorskiego systemu CMS - Factory CMS. Na stronie zamieszczony został formularz dokonywania rezerwacji wynajmu sal wraz z kalendarzem przedstawiającym terminy, w których istnieje możliwość wynajmu sal. Strona internetowa dostępna jest pod adresem http://lemar-szkolenia.pl

Strona internetowa Kancelarii Finansowo - Ubezpieczeniowej LEX Tychy

2010-06-21

Wykonaliśmy stronę internetową dla Kancelarii Finansowo - Ubezpieczeniowej LEX z Tychów. Działalnością firmy jest przede wszystkim indywidualne doradztwo w sektorze finansowo - ubezpieczeniowym oraz bankowość, inwestycje i OFE.

Firma obsługuje zarówno klientów indywidualnych, jak i podmioty gospodarcze.

Wykonanie strony zostało współfinansowane ze środków Unii Europejskiej. Strona internetowa Kancelarii dostępna jest pod adresem http://lex.tychy.pkl

Strona internetowa firmy Instal-Adex Lędziny

2010-06-13

Wykonaliśmy stronę internetową dla firmy Instal-Adex z Lędzin, działającej w branży grzewczej. Strona została wykonana wraz z systemem CMS umożliwiającym łatwą aktualizację treści.

Wykonaliśmy również moduł umożliwiający dodawanie zapytań przez klientów bezpośrednio przez stronę internetową. System CMS umożliwia moderowanie złożonych zapytań oraz publikację ich treści na stronie www.

Strona została wykonana w technologii PHP, z wykorzystaniem frameworka CodeIgniter, bazy danych MySQL oraz autorskiego systemu CMS - Factory CMS. Adres strony www: http://instaladex.com.pl

Internetowy formularz zamówienia dla La Men Kraków

2010-04-30

Wykonaliśmy formularz zamówienia najnowszej płyty zespołu La Men z Krakowa. Formularz został wykonany w dwóch wersjach językowych (angielskiej i polskiej) oraz został zintegrowany z systemem płatności on-line firmy Dotpay. Serwis został wykonany w technologii PHP.

Zespół La Men powstał w 1986 roku. Od tego czasu wielokrotnie występował na scenach polskich i zagranicznych, m.in. na festiwalu w Jarocinie, Festiwalu Muzyki Alternatywnej w Warszawie czy Międzynarodowym Festiwalu w Sopocie 90. Zespół posiada wielu fanów na całym świecie. Na internetowym profilu zespołu zarejestrowanych jest ponad 30 tys. fanów. Formularz zamówienia najnowszej płyty zatytułowanej "One million $" dostępny jest pod adresem http://lamen.pl

Strona internetowa Recore.pl - projektowanie laboratorium

2010-03-01

Mamy przyjemność poinformować, że wdrożyliśmy nową wersję strony internetowej firmy Recore Sp. z o.o. z Krakowa. Profil działania firmy jest związany z projektowaniem laboratorium.

Jest to już druga wersja serwisu utworzona przez nas dla firmy Recore. Poprzednia - wykonana w 2006 roku - została odświeżona. Strona www została wykonana w technologii PHP i MySQL. Wraz ze stroną został dostarczony dedykowany system CMS, dostosowany do potrzeb pracowników obsługujących go. Strona dostępna jest pod adresem http://recore.pl

Strona www dla projektu Galeria Kształcenia

2010-02-25

Wykonaliśmy stronę www dla jednego z projektów realizowanych przez firmę Prime PR z Katowic. Celem projektu Galeria Kształcenia jest propagowanie idei kształcenia ustawicznego w województwie śląskim oraz zwrócenie uwagi mieszkańców regionu na możliwości, jakie daje kształcenie zawodowe w formach szkolnych.

Strona została wykonana wraz z systemem CMS rozszerzonym o moduł wysyłki newslettera do użytkowników. Strona internetowa projektu znajduje się pod adresem http://galeriaksztalcenia.pl

Kategorie

Tagi

biuro rachunkowe dofinansowanie działalności gospodarczej dotacje Galeria Kształcenia hosting katowice kraków lab La Men mele a2000 modyfikacja stron www mysłowice portale pos tv projekt ue recore rozrywka sklep internetowy spedycja start dla aktywnych strona internetowa strony internetowe strony www tychy